Obrtnička komora Varaždinske županije sudjeluje u projektu TalentMagnet - kako zadržati mlade i talentirane ljude?

Obrtnička komora Varaždinske županije sudjeluje u projektu TalentMagnet – Poboljšanje institucionalnih kapaciteta i novo višerazinsko upravljanje za privlačenje i zadržavanje talenata u dunavskoj regiji.

Projekt provodi Razvojna agencija Sjever DAN u suradnji s Gradom Varaždinom i Hrvatskim zavodom za zapošljavanje – Regionalnim uredom Varaždin.

Ciljevi projekta su razviti kapacitete i olakšati suradnju tijela javnog sektora i ostalih dionika kako bi privukli i zadržali talentirane mlade osobe, dizajniranje, testiranje i promocija alata i vodiča za privlačenje i zadržavanje talenta i ojačati okvirne uvjete poboljšanjem javnih politika.

Projekt TalentMagnet se provodi u 12 europskih zemalja (Slovenija, Mađarska, Rumunjska, Bugarska, Hrvatska, Češka, Slovačka, Austrija, Njemačka, Srbija, Bosna i Hercegovina, Ukrajina) te traje 01.07.2020. –31.12.2022.

Informacije o projektu možete pratiti na fb stranici projekta: https://www.facebook.com/TalentMagnetProject