Obrtnička komora Varaždinske županije uz sufinanciranje Varaždinske Županije i Ministarstva turizma u školskoj godini 2020./2021. dodjeljuje stipendije učenicima srednjih škola koji se školuju za turističko-ugostiteljska zanimanja (prednost imaju kuhari i konobari ).

Za dodjelu stipendija mogu se javiti učenici čiji roditelji ili staratelji imaju prebivalište na području Varaždinske županije. Mjesečna stipendija iznosi 500,00 kuna u vremenu od 1. rujna tekuće godine do 30. lipnja iduće godine. Prilikom utvrđivanja liste kandidata boduje se: uspjeh učenika u prethodna dva razreda (prosjek ocjena najmanje 2,50 ) te socijalne (materijalne) prilike obitelji.

Dodjeljuje se 17 stipendija, od čega 4 za pomoćna zanimanja.

Na natječaj se ne mogu javiti učenici koji stipendiju već primaju po nekoj drugoj osnovi.

Dokumenti potrebni za dodjelu stipendije su:

– prijava (Obrazac za prijavu stipendije 2020-2021, tiskanica u Obrtničkoj komori Varaždinske županije, tajništvo škole)
– preslike svjedodžbi prethodna dva razreda
– potvrda škole o upisu učenika
– potvrde o visini dohotka za prethodnu godinu od nadležne Porezne uprave Ministarstva financija RH za sve članove kućanstva
– prosjek neto plaća/mirovine za prethodna tri mjeseca tekuće kalendarske godine za svakog zaposlenog/umirovljenog člana kućanstva
– potvrda nadležnog Zavoda za zapošljavanje za nezaposlenog člana kućanstva
– preslika IBAN-a žiro računa učenika.

Dokumenti za natječaj dostavljaju se zaključno do 9. listopada 2020. godine na adresu: Obrtnička komora Varaždinske županije, Branka Vodnika 4, 42000 Varaždin, s naznakom „Prijava na natječaj“.

Lista odobrenih stipendija biti će objavljena na oglasnoj ploči Obrtničke komore.

Natječaj za dodjelu stipendija učenicima za ugostiteljsko – turistička zanimanja 2020-2021.

Obrazac za prijavu stipendije 2020-2021