Na FOI-u održan skup Digitalna ekonomija i hrvatsko gospodarstvo

Na Fakultetu organizacije i informatike održao se skup pod nazivom Digitalna ekonomija i hrvatsko gospodarstvo na temu razvoja hrvatskog tržišta u okvirima digitalne ekonomije i konkurentnosti na jedinstvenom europskom tržištu informacijskih usluga. Skup je organizirao Ured hrvatskog zastupnika u Europskom parlamentu Davora Ive Stiera i Fakultet organizacije i informatike. U sklopu skupa održane su dvije panel diskusije s aktualnim temama iz pripadajućeg područja. Prva panel diskusija bila je na temu Strategije jedinstvenog digitalnog tržišta i predstavljanje DESI Indexa, dok se na drugoj panel diskusiji govorilo o prilikama za hrvatsko gospodarstvo te za male i srednje poduzetnike.

Na skupu su bili prisutni mnogi uvaženi gosti iz političkog i gospodarskog života Hrvatske. Skupu su, između ostalih, prisustvovali zastupnik u Europskom parlamentu Davor Ivo  Stier, dekan Fakulteta organizacije i informatike u Varaždinu Neven Vrček,  voditelj Predstavništva Europske komisije u Republici Hrvatskoj NJ. E. Branko Baričević, zamjenica ministra Poduzetništva i obrta Ana Mandac,   predsjednik HGK – Županijske komore Varaždin Čedomil Cesarec te predsjednik Obrtničke komore Varaždinske županije Mario Milak.