Krenula kampanja "Odaberi svoju školu"

Devetu godinu za redom, u ponedjeljak 11. travnja 2016. godine, započela je u sportskoj dvorani Druge gimnazije Varaždin kampanja Odaberi svoju školu. Kampanju organizira Varaždinska županija, a partneri na projektu su Hrvatski zavod za zapošljavanje – Regionalni ured Varaždin, Obrtnička komora Varaždinske županije i HGK – Županijska komora Varaždin. Kampanjom se nastoji pomoći učenicima završnih razreda osnovnih škola kod odabira nastavka daljnjeg školovanja, odnosno srednje škole i zanimanja. Cilj kampanje je prvenstveno olakšati učenicima donošenje odluke o nastavku školovanja te ih informirati o konkretnim potrebama na tržištu rada.

Na početku predstavljanja prisutne učenike i njihove roditelje pozdravili su župan Varaždinske županije Predrag Štromar i gradonačelnik Goran Habuš. Ispred Obrtničke komore Varaždinske županije učenike i roditelje pozdravio je i predsjednik Komore Mario Milak, koji je u svom govoru istaknuo važnost obrtničkih zanimanja za cjelokupno gospodarstvo te pozvao učenike da se u što većem broju opredijele za takva zanimanja.