Dragutin Ranogajec po treći put izabran za prvog čovjeka HOK-a

Dragutin Ranogajec izborio je svoj treći mandat na čelu Hrvatske obrtničke komore, od 2018. do 2022. godine.

Izabran je većinom glasova članova Skupštine Hrvatske obrtničke komore na konstituirajućoj sjednici krajem prošlog tjedna.

Za novi se mandat natjecao s  Renatom Bočakom, potpredsjednikom Udruženja obrtnika Zagreb i pobijedio ga s omjerom glasova 40:10.

Novi stari predsjednik je članovima Skupštine predstavio osnovne smjernice svog programa.

Istaknuo je da mu je u dosadašnjem radu glavni cilj bilo zalaganje za jače, konkurentnije, uspješnije i modernije obrtništvo, za što je prvenstveno potrebno  zajedništvo obrtnika.

– Zajedno smo snaga, a snaga može promijeniti sve – rekao je.

U posljednjih tridesetak godina Dragutin Ranogajec je prošao sve stepenice obrtničkog sustava. Stvarao je Obrtničku komoru Krapinsko-zagorske županije i bio njezin skupštinar, predsjedavao Udruženjem obrtnika Krapina, kao i Obrtničkom komorom Krapinsko-zagorske županije, a Hrvatskom obrtničkom komorom predsjeda od 2011. godine.

Dragutin Ranogajec je vanjski član Odbora za obnovu i razvoj, a danas je član Odbora za gospodarstvo Hrvatskoga Sabora u dva saborska mandata, te član Vijeća za gospodarska pitanja Predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar Kitarović.