9. SAJAM SLAVONSKI BANOVAC

Tadicionalni deveti po redu Sajam Slavonski banovac – ruralni razvoj kroz turizam, ove će godine u Pakracu biti održan 21. listopada, a uz uobičajene sadržaje, ove godine posjetitelje čekaju i neki noviteti.

Već od 10 sati posjetitelji će na promotivnim štandovima moći kušati i degustirati ponuđene proizvode ovogodišnjih izlagača i gostiju Sajma, a od 10 do 12:30 sati će u Gradskoj vijećnici u kompleksu kurije Janković biti organizirano stručno predavanje na kojem će biti prezentiran „Go green“ projekt.

Svečano otvorenje Sajma koji će biti održano na lokaciji Trgu bana Josipa Jelačića i Ulici hrvatskih velikana, predviđeno je u 13 sati.

U 15 sati započinje Grahfest – natjecanje u kuhanju graha kojeg treću godinu u nizu organizira Udruženje obrtnika Pakrac – Lipik. Uz ovo natjecanja za koje iz godine u godinu ima sve više zainteresiranih, ove godine će biti organizirana i „Eno-gastro prezentacija“, na kojoj će se predstaviti udruženja obrtnika i obrtničke komore.

Uz bogatu gastronomsku i ugostiteljsku ponudu, kutak za djecu i mlade te zabavni park, na ovogodišnjem Sajmu će po prvi puta biti organizirana srednjevjekovna viteška borba „Bitka za kovnicu novca“, koju će upriličiti članovi „Reda vitezova Ružice grada“ iz Orahovice.

Sajam slavonski banovac u Pakracu će tradicionalno završiti večernjim koncertom, a ove godine od 21 sat će posjetitelje zabavljati „Učiteljice“.

Organizator sajma je Grad Pakrac u suorganizaciji s Udruženjem obrtnika Pakrac – Lipik, Poduzetničkim centrom Pakrac i Turističkom zajednicom Grada Pakraca, uz pokroviteljstvo Ministarstvo poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja, a partneri su Hrvatska gospodarska komora i LAG „Zeleni trokut“.

sajam pakr

sajam pak