Tradicionalni 23. Ludreški sejem i 11. Gastro izložba

U sklopu najveće ludbreške manifestacije „Dani ludbreške Svete Nedjelje“, 3. rujna, svečano je otvoren tradicionalni 23. Ludbreški sejem i 11. Gastro izložba.

Od 3. do 6. rujna, na otvorenom prostoru središnjeg gradskog trga, svoje proizvode i usluge predstavit će obrtnici iz Obrtničke komore Koprivničko-križevačke županije te zainteresirani obrtnici i poduzetnici s područja Grada Ludbrega.

Otvorenju Ludbreškog sejma nazočili su gradonačelnik Grada Ludbrega Dubravko Bilić, župan Varaždinske županije Predrag Štromar, predsjednik Obrtničke komore Varaždinske županije Mario Milak, predsjednik Hrvatske obrtničke komore Dragutin Ranogajec te zamjenik ministra poduzetništva i obrta Dražen Pros, koji je ujedno i otvorio sajam.

U četiri dana trajanja sajma posjetitelji mogu kupiti različite proizvode kao što su suveniri, ručni radovi, dječja oprema, knjige, cvijeće, kožna galanterija, proizvodi od meda, kupinovo vino, ljekovito bilje, bučino ulje, poljoprivredna mehanizacija, kovani alati i inox proizvodi.

Predsjednik HOK-a Dragutin Ranogajec, otvorio je 11. Gastro izložbu koju već tradicionalno organizira Udruženje hrvatskih obrtnika Ludbreg te Grad Ludbreg kao suorganizator.

U prostoru hotela „Amalia“ u Ludbregu, autohtonu kuhinju svojih krajeva prezentiralo je 20-ak restorana, hotela, ugostiteljskih objekata, vinara te slastičara s područja Grada Ludbrega, Varaždina, Koprivnice, ali i Dalmacije.

Ovom izložbom željelo se predstaviti kuhinju krajeva iz kojeg dolaze izlagači te gastronomsku ponudu domaćih ugostitelja, podići kvalitetu gastronomske i enološke ponude. Nakon otvorenja posjetitelji su razgledali i kušali njihove brojne vrsne specijalitete.