Stožer civilne zaštite u suradnji s HOK-om dogovorio način obavljanja međunarodnog prijevoza tereta u RH

Uputa za vozače koji obavljaju međunarodni transport robe
Slijedom snažnog zalaganja Hrvatske obrtničke komore, u suradnji s Civilnim stožerom RH dogovoren je način obavljanja međunarodnog prijevoza tereta u RH. Pri dnu teksta dostavljamo cjelovitu uputu (dostupnu za preuzimanje) koja se odnosi na vozače kamiona koji imaju istovar robe u Republici Hrvatskoj, a Hrvatska obrtnička komora u nastavku donosi sažetak upute:

1. Prijevoznici moraju najaviti za koliko vozača im treba osigurati karantenu, moraju dostaviti podatke u koju županiju dolaze te identifikacijske podatke tih vozača (ime, prezime, OIB), kontakt telefon, registarsku oznaku vozila, sve na e-mail adresu Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske stozercz@mup.hr.

2. Svi koji obavljaju međunarodni transport robe trebaju pravovremeno najaviti dolazak na granicu Republike Hrvatske, na način da na e-mail adresu stozercz@mup.hr; dostave sljedeće podatke: naziv obrta, ime i prezime vozača, njegov OIB, iz koje zemlje dovoze robu, koji granični prijelaz koriste, mjesto istovara, mjesto njegove karantene.

3. Prijevoznici koji imaju mogućnost većeg kapaciteta za smještaj svojih vozača u karantenu sukladno mjerama zdravstvenog nadzora, mogu zatražiti formiranje istih unutar svojih poslovnih prostora od županijskog stožera civilne zaštite.

4. Svi moraju obavijestiti županijske centre civilne zaštite na broj telefona 112 o dolasku vozača u karantenu, odlasku vozača iz karantene te daljnji smjer kretanja

Ukoliko su potrebna dodatna objašnjenja pozivamo vas da se s upitom javite na adresu elektronske pošte prijevoznici@hok.hr. Također podsjećamo da se također možete obratiti Područnom uredu civilne zaštite u županiji https://civilna-zastita.gov.hr/kontakti/84.