Predstavnici Obrtničke komore Varaždinske županije sudjelovali na manifestaciji  „Zeleno-plavo“ u Požegi

Predstavnici Obrtničke komore Varaždinske županije sudjelovali na manifestaciji „Zeleno-plavo“ u Požegi

Devetu godinu zaredom, Obrtnička komora Požeško-slavonske županije organizirala je manifestaciju Zeleno-plavo, koja je održana 23. siječnja u Požegi. Iz Obrtničke komore Varaždinske županije na manifestaciji su sudjelovali predsjednik Obrtničke komore Varaždinske županije Mario Milak, predsjednik Udruženja hrvatskih obrtnika Varaždin Boris Kos te predsjednik udruženja hrvatskih obrtnika Novi Marof Petar Klopotan.

Ciljevi projekta “Zeleno-plavo” su povezati zeleno i plavo, odnosno kontinentalnu i jadransku Hrvatsku, promovirati vrijednosti obrtničkih proizvoda i usluga, povećanje konkurentnosti poljoprivrednih proizvoda u turizmu te doprinijeti povećanju potrošnje proizvoda hrvatskog ribarstva kao i podizanju svijesti domaćih potrošača o ovim proizvodima i visokovrijednim namirnicama, te promocija hrvatskih autohtonih proizvoda na domaćem turističkom tržištu.

Prije početka manifestacije, održan je Obrtnički forum u Gradskoj vijećnici, na kojem su, uz domaćine, gradonačelnika Vedrana Neferovića i župana Alojza Tomaševića, sudjelovali predsjednik Hrvatske obrtničke komore Dragutin Ranogajec sa suradnicima te predstavnici područnih obrtničkih komora i udruženja obrtnika. Teme foruma bile su: ciljevi projekta „Zeleno-plavo“, kako stvoriti uvjete za održivi razvoj obrtnika i strukovno obrazovanje kao osnovni uvjet za opstojnost obrtništva.

U sklopu manifestacije organizirana je i promocija proizvoda hrvatskog ribarstva pod nazivom “Riba Hrvatske – Jedi što vrijedi” te promocija tradicionalnih jela uz Vincelovo. Ovogodišnja manifestacija okupila je rekordan broj izlagača pa je tako svoje specijalitete pripremalo preko 220 sudionika, odnosno 21 udruženje obrtnika i to iz 15 županija.
Prilikom posjeta Požegi, izaslanstvo HOK-a obišlo je i grob prvog predsjednika Josipa Šajnovića (1995.-1999.) i odalo mu počast.