Najava akcije „Odaberi svoju budućnost“

Ove će se godine kao i ranijih, organizirati upisna kampanja za učenike osnovnih škola Varaždinske županije i njihove roditelje, kako bi lakše odlučili  u koje će se srednje škole djeca upisati.

Obrtnička komora Varaždinske županije poziva na upise za obrtnička zanimanja, koje će  tijekom kampanje  i promovirati.

Na jednom od pripremnih radnih sastanaka našli su  se predsjednik Obrtničke komore Varaždinske županije  Mario Milak i pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu i sport, dr.sc.Miroslav Huđek.

Po najavi, program će se provoditi u dvoranama 4 veća  grada Varaždinske županije, u drugom tjednu mjeseca svibnja ove godine.

Uspješna suradnja Komore i Županije do sad je rezultirala povećanim upisom djece u škole za deficitarna zanimanja, a takvo je očekivanje i ove godine, jer na tržištu rada kronično nedostaju upravo obrtnička zanimanja.