Hrvatska obrtnička komora zadovoljna mjerama Vlade RH za zaštitu od rastućih cijena energenata

Hrvatska obrtnička komora je izrazila zadovoljstvo prezentiranim paketom mjera Vlade Republike Hrvatske za zaštitu građana, ustanova i poduzeća od udara rastućih cijena energenata.

Hrvatska obrtnička komora smatra da će pozitivni učinak na poslovanje obrtnika imati osobito sljedeće mjere:

– obrtnicima i poduzetnicima s potrošnjom do 250.000 kwh električna energija obračunati će se po jedinstvenoj tarifi od 0,53 kn/kwh,

–  limitiranje cijene za ukapljeni plin (iz posebnih cisterni odnosno plinskih boca) što je izuzetno važno za obrtnike u dijelu zemlje koja nije plinoficirana,

pristup povoljnim kriznim kreditima,

– kompenzacija povrata troškova energenata za javni prijevoz čime će biti obuhvaćeni i svi obrtnici koji vrše uslugu javnog prijevoza,

– povećanje neoporezivih dodataka na plaću djelatnika kao i neoporezive naknade za korištenje osobnog automobila u službene svrhe.

Hrvatska obrtnička komora će i dalje nastaviti predlagati dodatne mjere vodeći računa da budu uključeni svi obrtnici koji su na bilo koji način ugroženi, a sve s ciljem da opstanu i osiguraju egzistenciju svojim radnicima i svojim obiteljima.

Više o svemu možete pročitati OVDJE.