Predstavljanje obrtničkih zanimanja u okviru kampanje "Odaberi svoju školu - odaberi budućnost" - Novi Marof

U sklopu kampanje za upis učenika osmih razreda u srednje škole pod nazivom “Odaberi svoju školu – odaberi budućnost“ održano je predstavljanje obrtničkih zanimanja i u Novom Marofu. Naime, ove godine kampanja je održana na malo drugačiji način te su se učenicima osmih razreda priključili i učenici sedmih razreda. Stoga je Obrtnička komora u suradnji sa Udruženjima obrtnika odlučila animirati učenike za upis u obrtnička zanimanja prikazom rada svojih obrtnika koji su se predstavili na ovom sajmu. Tako se predstavljanje obrtničkih zanimanja uz Varaždin, Ludbreg i Ivanec održalo i u Novom Marofu. U dvorani Osnovne škole Novi Marof Udruženje obrtnika Novi Marof predstavljali su Stolarski obrt „Stolarija Milak“ vlasnika Marija Milaka, Obrt za opremu, montažu i servis plinskih elektrouređaja i trgovinu „Klomont“ vlasnika Alena Klopotana, „Metal product“ vlasnika Stjepana Šafrana i Servis kućanskih aparata „Frigo II“ vlasnika Borisa Šafrana.

Izražavajući zadovoljstvo prikazanim, predsjednik Obrtničke komore Varaždinske županije Mario Milak je naglasio da je ovaj sajam još jedan iskorak u ozbiljnijem pristupu animiranja učenika osnovnih škola za upisivanje u strukovne programe i obrtnička zanimanja.

novi marof