OKVŽ -  jedina strukovna Komora u Hrvatskoj  s kojom će Ministarstvo turizma sufinancirati stipendije budućih konobara i kuhara

OKVŽ - jedina strukovna Komora u Hrvatskoj s kojom će Ministarstvo turizma sufinancirati stipendije budućih konobara i kuhara

Obrtnička komora Varaždinske županije jedina je strukovna komora u Hrvatskoj s kojom će Ministarstvo turizma u ovoj akademskoj godini zajednički stipendirati učenike i studente ugostiteljsko-turističkih zanimanja.

Uz OKVŽ, jedini stipendisti, koji nisu s obale, biti će puleni Hrvatske udruge poslodavaca i varaždinskog hotela “Turist” pa su tako Varaždinci „pomeli“ konkurenciju iz unutrašnjosti zemlje.

Riječ je o programu stipendiranja koje Ministarstvo turizma provodi u suradnji poduzećima, odnosno hotelima, kampovima, turističkim agencijama te županijskim obrtničkim komorama na način da u jednakim omjerima daju novac

Sredstva na ovogodišnjem javnom pozivu dodijeljena su stipendistima 21 poduzeća i jedne županijske obrtničke komore, varaždinske.

– Posjedovanje suvremenih znanja i praktičnih vještina osnovni je element isporuke kvalitetne  turističke usluge i unapređenja konkurentnosti hrvatskog turizma stoga Ministarstvo turizma poduzima sve mjere kako bi hrvatski turizam i dalje zadržao kvalitetu u tom segmentu. Jedna od mjera je stipendiranje učenika i studenata s  ciljem poticanja mladih na obrazovanje za zanimanja u ugostiteljstvu i turizmu, kao i daljnje povezivanje obrazovnih institucija i turističkih  poduzeća. Svake godine raste interes za stipendije te su sukladno tome osigurana povećana sredstva u našem proračunu koja će doprinijeti nastavku rasta i razvoja hrvatskog turizma temeljenog na kvalitetno obrazovanim kadrovima. Program Stipendija jedna je od mjera kojima planiramo rješavanje izazova koje donosi naš dinamičan turistički sektor u vidu konstantnog rasta i s njime povezanim dodatnim potrebama za radnom snagom – izjavio je ministar turizma Gari Cappelli.