11. Susret prijevoznika Hrvatske obrtničke komore

Susret prijevoznika Hrvatske obrtničke komore značajna je manifestacija koja svake godine okuplja prijevoznike – obrtnike, ali i trgovačka društva te sve ostale dionike u obavljanju prjevozničkih djelatnosti. Važnost ove manifestacije očituje se u činjenici da je to jedan od rijetkih događaja na kojem obrtnici – prijevoznici imaju mogućnost razmijeniti međusobna iskustva i što je još važnije, komentirati probleme s predstavnicima relevantnih institucija.

11. Susret prijevoznika u organizaciji Hrvatske obrtničke komore (HOK), održati će se 28. i 29. ožujka 2019. godine u Šibeniku, u hotelu Solaris.

Na ovogodišnjem, Susretu prijevoznika, kroz izlaganja i raspravu razmotrit će se aktualne teme vezane uz obavljanje prijevozničke djelatnosti s naglaskom na:

• Način ostvarivanja prava na povrat uplaćene trošarine na gorivo
  • Nadolazeća zakonska regulativa u prijevozu (paket mobilnosti)
  • Izmjene Zakona o sigurnosti prometa na cestama
  • Problematika autoškola
  • Problematika prijevoza putnika (autobusi i povremeni prijevoz putnika osobnim vozilima)
  • Konkurentnost prijevoznika
  • Poticaji za nabavu vozila, subvencije za ugradnju rashladnih uređaja za hlađenje vozačkih kabina
  • Osvrt na Zakon o prijevozu u cestovnom prometu
  • Ugovori u prijevozu
  • Rasprava o aktualnoj problematici

Detaljnije informacije nalaze se OVDJE.