Predsjednik Obrtničke komore Varaždinske županije sudjelovao na sastanku vezano uz kampanju "Odaberi svoju školu"

Danas, 30. ožujka 2016. godine, u Županijskoj palači je održan sastanak ravnatelja srednjih škola na kojem je najavljena deveta po redu kampanja “Odaberi svoju školu”. Sastanak je vodio župan Varaždinske županije Predrag Štromar, a prisustvovali su i pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu kulturu i sport Varaždinske županije mr. sc. Miroslav Huđek, zamjenik župana Varaždinske županije Alen Kišić, predsjednik HGK – Županijske komore Varaždin Čedomil Cesarec, predsjednik Obrtničke komore Varaždinske županije Mario Milak te pročelnica Hrvatskog zavoda za zapošljavanje – Regionalnog ureda Varaždin Jasenka Hutinski.

Predsjednik Obrtničke komore Varaždinske županije Mario Milak se dotaknuo teme deficita obrtničkih zanimanja na području Varaždinske županije te je istaknuo kako na varaždinskom području nedostaje čak 25 obrtničkih zanimanja.

Kampanja započinje 11. travnja, a završava 22. travnja 2016., u tom periodu će se učenicima osmih razreda predstaviti sve srednjoškolske ustanove s područja Varaždinske županije, čime će im se znatno olakšati donošenje odluke o nastavku školovanja.