Predsjednik Obrtničke komore sa stradalim obrtnikom Harambašom

Predsjednik  Obrtničke komore Varaždinske županije Mario Milak sastao se s  mladim obrtnikom Damirom Harambaša, kojeg je u samom početku rada njegovog obrta pogodila teška nesreća. Da podsjetimo, Damir Harambaša rođen je 1997.godine, po struci  je autolimar. Obrt „ Dado“ je registrirao  za održavanje i popravak karoserija  u Svetom Petru i počeo radom u travnju  2018. god. Kao obrtnik –početnik uz pomoć roditelja opremio je malu radionicu nužnom opremom. U kobnom požaru, koji je u veljači ove godine zahvatio radionicu,  stradalo mu je sve. Ali najteži gubitak u toj nesreći  bila je smrt brata, kao i teško opečen otac. Odmah po saznanju za tragediju, predsjednik Obrtničke komore Varaždinske županije,  uz suglasnost Upravnog odbora Komore,  inicirao je  pokretanje  akcije za prikupljanje pomoći. Apel za pomoć upućen je prije svega komorskom sustavu. Oduvijek su obrtnici bili poznati po solidarnosti, a to je bila i jedna od odlika i uporišta njihove organiziranosti i trajanja  kroz stoljeća. U akciju su uključena udruženja obrtnika i obrtničke komore iz cijele Hrvatske. Prikupljaju se  sredstva koja će  pomoći   mladom obrtniku da sanira nastalu materijalnu štetu i nabavi nužnu opremu kako bi mogao nastaviti raditi. Do sada se odazvala polovina Obrtničkih komora i 30-tak udruženja obrtnika . Harambaša  je informirao predsjednika o prikupljanju sredstava i nastojanju da normalizira poslovanje svojeg obrta.  Do sad je uspio djelomično urediti prostor i nabaviti dio opreme, tako da može poslovati u ograničenim okolnostima.

„Iskreno sam zahvalan svima za pruženu pomoć. Puno mi to znači, sva vaša pomoć i briga, a posebno znati da nisam sam. Bez  te pomoći  ne bih mogao  nastaviti raditi, a  i  rad mi odvlači misli od  teških sjećanja što me stalno prate. Cijela obitelj je emotivno stradala a ovo   nam pomaže da mislimo na budućnost.“

Predsjednik Milak je ohrabrio mladog kolegu, obećavši daljnji angažman za pomoć.

„Dogodila se tragedija koja se ne zaboravlja, ali uz pomoć i suosjećanje kolega i  prijatelja, teret je malo lakši. I ja u ime Obrtničke komore Varaždinske županije  izražavam veliku zahvalnost svima iz velike obitelji obrtnika, udruženjima i komorama, na pruženoj materijalnoj , ali i moralnoj pomoći za našeg Damira i njegovu obitelj. Hvala i pojedincima koji su se uključili u akciju. Nadam se da ćemo uskoro moći posjetiti mladog obrtnika u njegovoj radionici i s njim podijeliti zadovoljstvo nastavka poslovanja. Jer obzira na tragediju, život ide dalje, a Damir je tek krenuo u poduzetničke vode i treba mu ohrabrenje i poticaj.“

Iz Komore poručuju  da akcija još traje, svaka donacija je dobro došla , pa poziv i dalje vrijedi.  Donacija  se može  uplatiti na žiro-račun:

DAMIR  HARAMBAŠA, Sveti Petar, Harambašina 32

IBAN PRIMATELJA:  HR4823860021119021864