Predsjednik Obrtničke komore na obilježavanju 60. godišnjice Elektrostrojarske škole Varaždin

Predsjednik Obrtničke komore Varaždinske županije Mario Milak sudjelovao je na obilježavanju Dana škole i proslavi 60. godišnjice djelovanja Elektrostrojarske škole Varaždin.

U svečarskom tonu, istaknuo je kako su brojne generacije, koje su prošle kroz školu svjedočile su o kvaliteti obrazovanja u ovoj školi, školi koja od ranije, a naročito sada, prednjači po brojnim iskoracima u sustavu obrazovanja.

Svaki novi  Dan škole obilježavan je novim iznenađenjima, prikazom primjene novih tehnologija, novim praktikumima. Vidljivo je ulaganje u prostor i opremu, a što je najvažnije, ljude.

Sve to čini dobar temelj da mladi ljudi koji završavaju  školovanje izađu na tržište rada kompetentni za obavljanje poslova  struke za koju su se školovali ili da se dalje obrazuju.

Upravo njihova osposobljenost  je zajednički cilj,  zbog kojeg je povezanost Obrtničke komore Varaždinske županije i škole vrlo prisna i uspješna.

Veliki broj mladih ljudi koji završe ovu školu otvaraju svoje obrte, postaju obrtnici i ne samo to, dodatnim obrazovanjem postaju majstori i kao takvi sudjeluju u daljnjem procesu obrazovanja, naukovanju za obrtnička zanimanja.

„Takvi  ljudi danas nama trebaju, našoj zemlji prije svega. Zbog toga zahvaljujem na pregalaštvu svim profesorima i nastavnicima kroz sve generacije. Čestitke ravnatelju na uloženom trudu da ova škola obrazuje kvalitetne kadrove i prosperira iz godine u godinu, uz želju za daljnji uspješan razvoj i rast“ rekao je Milak.