Predsjednik HOK-a najavio kandidaturu za župana Krapinsko-zagorske županije

Predsjednik Hrvatske obrtničke komore (HOK) Dragutin Ranogajec na jučerašnjoj je sjednici Skupštine HOK-a najavio kandidaturu za župana Krapinsko-zagorske županije na predstojećim lokalnim izborima, na kojima će sudjelovati kao nestranački kandidat na listi Hrvatske demokratske zajednice (HDZ) i koalicijskih partnera.

„HOK će nastaviti s radom u cilju unapređenja obrtništva i cjelokupnog gospodarstva u našoj zemlji i u skladu sa statutom. Kandidatura je nastavak mog dugogodišnjeg zalaganja za interese obrtnika, promociju njihova rada i stvaranje povoljnijih uvjeta, prije svega zakonskih okvira koji će doprinijeti daljnjem razvoju obrtništva na teritoriju Republike Hrvatske“, istaknuo je Ranogajec.

Odbor za statut i razvoj jedinstvenog komorskog sustava Hrvatske obrtničke komore ocijenio je kako se kod političkog angažmana aktualnog predsjednika Komore ne radi o funkciji koja je u sukobu s pozicijom predsjednika HOK-a. Kad Dragutin Ranogajec osvoji mandat za župana, pristupit će se proceduri donošenja odluka o provođenju prijevremenih izbora za predsjednika Hrvatske obrtničke komore.

Primarna zadaća Komore ostaje provoditi aktivnosti koje prvenstveno idu u korist obrtnicima kako bi kroz brojne pogodnosti koje im omogućuje HOK unaprijedili vlastito poslovanje.