Potpisivanje „Povelje prijateljstva i suradnje“

Naime, danas je u Zagrebu na svečanoj skupštini Obrtničke komore bilo potpisivanje „Povelje prijateljstva i suradnje“ između navedenih komora s ciljem povezivanja obrtnika iz područja Varaždinske županije i područja Zagreba. Ovakav sporazum je zapravo preduvjet opstanka i razvoja obrtništva, a ovom poveljom pozivaju se obrtnici na jačanje, razmjenu iskustava i znanja o novim tehnologijama,  prenošenje dobre poslovne prakse i širenja mreže suradnje. Na ovakve korake ovi komorski sustavi ponukani su lošim položajem u gospodarstvu u kojem su se obrtnici našli, kao i iz razloga što su zanemarene društvene, moralne i tradicijske vrijednosti na kojima su nekad obrtnici temeljili svoj rad. Također je intencija i ovakve suradnje da se u obrtnike i njihov rad vrati poštovanje, da im se pomogne u konkurentnosti na tržištu te da isti mogu međusobnom suradnjom poboljšati svoju kvalitetu rada.

{module Povelj suradnje}