Održana Prezentacija „Usluge i potpore za zapošljavanje i obrazovanje“ HZZ-a

Hrvatski zavod za zapošljavanje, Područni ured Varaždin u suradnji s Obrtničkom komorom Varaždinske županije, a u organizaciji Udruženja hrvatskih ugostitelja i turističkih djelatnika Varaždin je danas, 6.ožujka 2023. godine, u prostorijama Obrtničke komore Varaždinske županije održao predstavljanje usluga i potpora za zapošljavanje i obrazovanje iz nadležnosti HZZ-a, namijenjenih sektoru ugostiteljstva i turizma.

Predstavnice Hrvatskog zavoda za zapošljavanje su u jednosatnoj prezentaciji izložile sljedeće teme:

Usluge Zavoda

• posredovanje za zapošljavanje, zapošljavanje stranaca, zapošljavanje umirovljenika
  • promocija slobodnih radnih mjesta – Burza rada (registracija profila, objava oglasa)
  • profesionalna selekcija kandidata
  • vaučeri za obrazovanje zaposlenih, nezaposlenih i samozaposlenih osoba.

Potpore za zapošljavanje i obrazovanje iz nadležnosti Hrvatskog zavoda za zapošljavanje

• potpora za zapošljavanje i potpora za pripravništvo
  • potpora za usavršavanje već zaposlenih radnika/radnica, obrazovanje kroz program vaučera za nezaposlene i zaposlene osobe.

Zbog aktualnosti tema, bilo je dosta pitanja na koje su prisutni odmah dobili i odgovore.

Na kraju je zaključeno da ovakva interakcija nadležnih službi i samih obrtnika može polučiti višestruke koristi za obje strane.