Obrtnici će se i ove godine natjecati na Sportskim igrama: 12. Obrtničke sportske igre Od 9. - 12. svibnja 2019. godine

Obrtničke sportske igre, 12. po redu, ove se godine održavaju od 9. do 12. svibnja u Malom Lošinju.

Uz aktivne obrtnike i članove komorskog sustava HOK-a, sudjeluju i zaposlenici komorskog sustava, uža obitelj obrtnika, umirovljeni obrtnici i dobrovoljni članovi HOK-a.

Natjecatelji će biti smješteni u hotelu Vespera u Malom Lošinju.

Svečani početak Sportskih igara obrtnika najavljen je za 10. svibnja u 9 sati, a sat vremena kasnije počinje i počinje natjecanje.

Obrtnici će se natjecati u čak 12 disciplina:

1. MALI NOGOMET – ekipno muški (5+1)
  2. KUGLANJE – ekipno žene (5 natjecateljica)
  3. KUGLANJE – ekipno muški (5 natjecatelja)
  4. TENIS – žene (2 natjecateljice pojedinačno)
  5. TENIS – muški (2 natjecatelja pojedinačno)
  6. *TENIS – ekipno miješano (natjecateljica i natjecatelj)
  7. STOLNI TENIS – žene (2 natjecateljice pojedinačno)
  8. STOLNI TENIS – muški (2 natjecatelja pojedinačno)
  9. *STOLNI TENIS – ekipno miješano (natjecateljica i natjecatelj)
  10. POVLAČENJE UŽETA – ekipno miješano (5 natjecatelja + 2 natjecateljice)
  11. PIKADO – ekipno miješano (2 natjecateljice + natjecatelj)
  12. ODBOJKA NA PIJESKU – ekipno miješano (2 natjecateljice + natjecatelj)

Nakon dvodnevnih natjecanja, pobjednici će biti proglašeni na večeri 11. svibnja.

Detaljne informacije o cijenama smještaja, rasporedu natjecanja i događanja možete saznati na stranicama HOK-a

Županijski obrtnici redovni su sudionici igara, a predsjednik OKVŽ Mario MIlak ovo okupljanje smatra dobrom prilikom da se uz opušteno druženje, porazgovara o svemu aktualnom u domaćem obrtništvu.

Uoči lanjskih, 11. igara, predsjednik je izjavio:

– Obrtnici su izašli iz krize, ali sad su se pred nama ispriječili problemi koji mogu uništiti i one koji su ju teškom mukom uspjeli prebroditi. Nema učenika u strukovnim školama, već i danas fali radnika, a uskoro doslovno neće imati tko raditi. Nešto se mora pod hitno poduzeti, a ovakva neformalna druženja uvijek dobro dođu za razmjenu mišljenja i dogovaranja zajedničke platforme za izlazak pred zakonodavce – rekao je Mario Milak.