"Hrvatska obrtnička komora: Organizirat ćemo pravnu pomoć obrtnicima kojima su izrečene kazne tijekom provedenih inspekcijskih nadzora"

Hrvatska obrtnička komora je na svojoj web stranici objavila obavijest koju vam prenosimo u cijelosti:

“Cijeli sustav Hrvatske obrtničke komore je kroz informiranje i edukaciju, kao i pojedinačno savjetovanje, kontinuirano upoznavao obrtnike s koracima koje trebaju poduzeti u cilju pravilne konverzije kune u euro. Uslijedio je i poziv poduzetnicima koji su eventualno iz neznanja zaokružili cijene na cent, dva više da isto isprave i tako izbjegnu moguće sankcije.

Međutim, poduzetnici moraju poštivati i pravila tržišnog poslovanja koja su neumoljiva te primjenom kojih donose odluke o povećanju (ili smanjenju cijena). Svaki obrtnik ravnajući se prema okolnostima u kojima posluje, odnosno povećanju ili smanjenju ulaznih troškova, pojedinačno donosi odluku o korekciji cijena.

Na temelju sve većeg broja informacija i zahtjeva obrtnika koji su dobili rješenja o prekršaju i izrečenim kaznama, Hrvatska obrtnička komora i dalje će svojim članovima pružati sve relevantne informacije i savjete u suradnji s područnim obrtničkim komorama po županijama i udruženjima obrtnika. Zbog ozbiljnosti situacije i postupanja sukladno zakonu, organizirat će se odvjetnička pravna pomoć obrtnicima u sastavljanju prigovora na izrečene kazne.

Pozivamo stoga obrtnike koji su zaprimili rješenja da se jave najbližem udruženju obrtnika ili područnoj obrtničkoj komori i dostave rješenje o kazni te inspekcijski zapisnik radi davanja punomoći za sastavljanje prigovora. Kontakti svih područnih obrtničkih komora i udruženja obrtnika nalaze se na interaktivnoj karti web stranice Hrvatske obrtničke komore.

Sve dodatne informacije o tijeku ove aktivnosti molimo pratiti na www.hok.hrZa sva pitanja se možete obratiti na email adresu euro@hok.hr.”